Utazások
Podcast

Millers Oils Classic Kupa a Balaton-felvidéken

348557490 3497497773842597 368523510451966570 n

Tíz év versenyszervezési tapasztalattal 2022-ben indították el a szervezők autós Oldtimer Rally Trophy kupasorozatunkat, amelynek célja, hogy összehozza mindazokat, akik szívesen kipróbálnák ügyességüket és tudásukat, továbbá szívesen autóznának Magyarország legszebb tájain.
Május 20-án a Millers Oils Classic Kupa sorozat részeként megrendezett Balaton Trophy
Balatonfüreden vette kezdetét. Az Aquapark parkolójában gyűlt össze negyvennégy autó,
körülbelül hetven százalékuk oldtimer, a többi youngtimer volt.

Tíz órakor rajtolt az első kocsi, aztán a többi, perces indításokkal. A száztíz kilométeres futamba 1/100-as versenyt is beiktattak a szervezők. A hat szakaszra tagolt rendezvény első etapja egy összefűzött szakasz volt Balatonfüreden, onnan mentek a versenyzők Balatonszőlős-Tótvázsony-Hidegkút irányába. Megálltak egy kis pihenőre Vigántpetenden, és egy órát lazítottak, kávéztak, üdítőztek, langallót ettek. Ezt követően indultak tovább Vigántpetenden keresztül Fövenyes irányába, majd lazításképpen gokartozással záródott a program. Az indulók aztán Fövenyesről Balatonfüredre, az Aquapark parkolójába tértek vissza, ahol az eredményhirdetés várta őket. Hat szakaszgyőztest hirdettek, a Mercedes 107-es klubnak volt egy győztese, és a Porschologynak is volt díjkiosztója.

Ami pedig a jövőt illeti, legközelebb négy futamból álló bajnokság lesz július 1-jén a
Dunakanyarban, majd szeptemberben, a Bakonyban zárják a szezont, aztán a négy futam
alapján hirdetnek győztest oldtimer, valamint youngtimer kategóriában.

szöveg: Váczy András, fotó: Balaton Trophy / Tóth Bence